İnsan dönüşüm mühendisliği

İçsel Evrim metodu, Çalışma Merkezi'nin tüm yapısının dayandığı temeldir ve İçin Ötesi Küresel Hareketi'nin dünyada devam eden tüm aktivitelerinin temelidir.

İçsel Evrim metodunun 14 öncülü:

1. - Dışarıda arama yapmayın

Çünkü hiçbir meot sizi dönüştürmek veya gizeme yönlendirmek için bir şey yapamaz.

2. - Sizden yardım istemeyen hiç kimseye yardım etmeyin

Çünkü bir şey dışarıdan çözülürse, potansiyeli geçersiz kılacaktır

3. - İçsel bir öğretmene ihtiyacınız yok

Çünkü iç içsel üstatlığınızı uyandırdığınızda, zaten sizin içindeki liderin otoritesi doğar.

Çünkü hedeflere ulaşmayı hedefliyorsanız, kendinizden talep edeceksiniz, dikkatiniz dağılır ve kendinizden uzaklaşırsınız.

Çünkü bilmemek, doğuştan gelen gücünüzü ve temel bilgeliğinizi geri kazandırır.

Çünkü hayatın amacı kendinizi fethederken özgürleşmenizdir.

Çünkü şifa yenidoğanın cazibesiyle gelen üstatlığın yeni bir entegrasyonu.

Çünkü olan ile ve bize gelenler ile memnuniyetsizlik reddetmenin bir yoludur.

Çünkü fedakarlık, sizi saygınlığınızdan ayıracak gereksiz bir çabadır.

Çünkü kendinizi uymaya ya da itaat etmeye zorlarsanız, baskı, suçluluk, yargı ve ceza olacaktır.

Çünkü arzular korkuya dayanır; ve önemli olan, kendinizi sevmeye açmanızdır.

Çünkü çiçeklenmek ve elinizden gelenin en iyisini yapmak için, buna katılmanız veya katılmamanız, bunun lehinde veya aleyhinde olmanız gerekmez.

Çünkü özgürlük olmadan sevmek, güvenmek ya da mutlu olmak mümkün değildir.

Çünkü ihtiyaç duyulmayanı sunarak şartlandırıyoruz ve manipüle ediyoruz.

«Bilinç Okulu’nun kurucusu Alverto José Varela
tarafından kavrayanların hayatlarına entegre olması için oluşturuldu. »

Çiçeklenmek – Geri dönmek

OLMASINA İZİN VERİYORUM: Özümün tezahüründen zevk alıyorum. Varlığımın getirdiğim bilinmeyen hazineye doğru yayıldığı farkındalığına doğru yol alıyorum. Ben, görünen ile kimlikleşmeden onu gözlemleyen bilinçli tanığım.

Dönüşüm – Yeniden doğuş

BAĞLILIKLARIMI BIRAKIYORUM: Olduğum şey olmak için her şey geride bırakıldı. Beni hala bağlayan zincirler kesildi. Bir karakter olmayı bırakmayı ve varlığa doğru yol almaya karar verdim. Ruhun karanlık gecesi. Boşluğa sıçrayış. Tekrar tekrar başlar. Bilinçli masumiyet doğdu.

Potansiyellik – Bağlanmak

GERÇEK GÜCÜM İLE İLETİŞİME GEÇIYORUM: İçimde olanın sahip olabileceği ölçüde farkındayım. Dönüm noktası. Düşüncenin, eylemin ve hissin ifadesinde kendini gerceklestiren, geri dönüştürülemez bir durum.

Öz – göç etmek

TAŞINIRIM: Beni aramaya gelecekleri tehlikesi ile köprüyü geçerken Varlığıma doğru taşınırım. Hala sıkışmalar veya aksilkler olabilir. Unutma veya uyumaya devam etme anları ve tekrarları.

Bilinç – Uyanmak için.

İLLÜZYONU DİKKATLE SEYREDERİM: Uyumaktan vazgeç. Işık ve Aşk seli. Kosullu ve sınırlı algıdan kaynaklanan gerçekliğin bozulmasını gör. Gizemle yaşa. Hafızayı geri kazan. Hipnozdan kurtul. Yorumlamayı bırak.

Teslim olmak – Vazgeçmek

KENDİMİ UYGUN HALE GETİRİYORUM: Teslim olun, kaderi değiştirin, savaşmayı bırakın, tatmin etmeyenleri bırakın, işe yaramayanı desteklemeyi bırakın. Geçmişin ve bilinen seçeneklerinizin son noktası.

Kimliklerden Özgürleşme – Programları bırakma

MASKELERİMİ KALDIRIYORUM: Sınırlayıcı inançları tanımak. Karakterleri farkedin, inançları gözlemleyin. Kimlikteki şartlanmayı görün. Yalan söylemeden yaşamayı degerlendirin veya

Güven – Akış

KENDİMİ BİLİNMEYENE AÇIYORUM: Dışarıyı, konforlu, güvenli ve bilinen alanı terk etmek; bağlı olmayı durdurun, içerdeki merkezi bulun, kontrol edilemeyen şeye uygun hale gelin. Masumiyeti yeniden kazanın, kalbi açın.

Kavrama – Daha derine gitmek

GÜÇSÜZLÜK İÇİNDE RAHATLIYORUM: Dinle, al, evet de, kabul et, teşekkür et, bütünleştir, geri kazan, uzlaştır, dahil et, değerlendir, ruhu hatırla. Işık ve bilgelik çekirdeğine girin. Bir fırlatma yastığı oluşturun.

BÜYÜK SIÇRAYIŞ. Gerçek, yanlışlıktan geçerek bilinebilir.

Gerçeğin ağrılı ama özgürleştirici keşfi. Farklı İçsel Erim süreçlerini devam ettiren hepimiz er ya da geç, yeni ve bilinmeyen içsel ve dışsal bir alan yaratmanın sunulduğu sınırda, çelişen karar anlarının geleceğini biliyoruz. O an, o zamana kadar bilmediğimiz bir olasılıklar evrenine açılan kapıdır.